TPAO ve Petrogas’ın Petrol İşletme Ruhsatlarının Süresi Uzatıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün (MAPEG), TPAO ile Petrogas AŞ’nin ortak işlettiği petrol sahası ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bu karara göre, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğü ile Petrogas Petrol Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnş. San. ve Tic. AŞ'nin Kırklareli'nde yüzde 50'şer hisseyle ortak olduğu sahanın petrol işletme ruhsatının süresi sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları, yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 5 yıl süreyle uzatıldı.

MAPEG; söz konusu iki şirketin Tekirdağ’da %50’şer hisselerle ortak olduğu diğer bir sahada ise petrol işletme ruhsatına 10 yıllık süre uzatımı verdi.

MAPEG tarafından yapılan açıklamada; süre uzatımı, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alındığı bilgisi verildi. MAPEG geri kalan kanuni sürenin, 2 ortak şirketin sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerinin sonucuna göre ve talep edilmesi halinde kullandırılmasına karar verdi.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/...ol-isletme-ruhsatlarinin-suresi-uzatildi-1245