Kim Diyor “ELBİSTAN SAHİPSİZ” Diye

kim-diyor-elbistan-sahipsiz-diye.jpg


Elbistan’da son günlerde, özellikle havaların ısınması ile birlikte cadde ve sokaklar adeta köpek istilasına uğradı. Birkaç değil abartısız olarak sürüler halinde her yerde gezen sahipsiz köpeklere karşı, ilgili kurumların el atmaması halkın sert tepkilerine neden olurken ilginç yorumlara neden oluyor: “Kim diyor ‘Elbistan Sahipsiz’ diye!”

Elbistan’ın en büyük meydanları, parkları ve caddeleri köpek işgaline uğradı. Sahipsiz sokak köpekleri özellikle çiftleşme ve üreme döneminin ardından memleketin sahibi gibi her bölgede boy göstermeye başladılar.

Vatandaşlar konuya yeterli duyarlılığı göstermeyen ve ilgisiz kalan Elbistan Belediyesi,Elbistan Kaymakamlığı ve Elbistan İlçe Sağlık Kurumunu sert ifadelerle eleştirirken, “Önceleri birkaç köpek diye sıkıntı olmayacağını düşünüyorduk. Yani bir bakıma alıştırıldık bu duruma. Ancak son günlerde Elbistan’ın hakimi köpekler oldu adeta. Köpekler artık sürüler halinde memleketin sahibi gibi boy gösteriyorlar. Çoluk çocuk ve ailelerimiz ile bu caddelerde nasıl geçeceğiz. Hizmet yarışında yarış halinde olanlar neredeler? Büyük sıkıntılar yaşanmadan kim ne tedbiri alıyorsa alsın. Kimsenin başına bir iş gelmeden uygun şartlarda köpek sürülerine el atılsın. Bizden hatırlatması” sözleri ile KADİM ŞEHİR Elbistan’a, İL ADAYI Elbistan’a yakışmayan bu görüntülere son verilmesi talebinde bulundular.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/kim-diyor-elbistan-sahipsiz-diye/8073/
 
Üst