Akdeniz Sahil Yolu'nda Mutlu Sona Az Kaldı!

Mersin-Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek olan projede tünel çalışmaları devam ediyor.

3 milyar 600 milyon lira bedelli Akdeniz Sahil Yolu projesi için Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar ve Silifke ilçelerindeki bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acil kamulaştırılması kararı verildi. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kararla birlikte yolların bir an önce biterek, hizmetine açılacağını düşünülüyor.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında yapılacak 25 tünelden çoğu trafiğe açıldı. Proje tamamlandığında yol 33 kilometre kısalırken, sürücülerin dik rampalar ve keskin virajlar yerine tünellerle viyadükleri kullanabilecek olmaları dolayısıyla Mersin Antalya arasındaki mesafe 5 saatin altına düşecek.

Ayrıca, Karayolları Genel Müdürlüğü, "Erdemli-Silifke-Taşucu Yolunun Anamur Melleç-Kaledran Arası Kesiminin Yapımı" adı altında bir ihale düzenledi. İhalenin 2 milyar 135 milyon TL bedelle Özaltın İnşaat ile Yapı ve Yapı İnşaat İş Ortaklığı'na verildi.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/akdeniz-sahil-yolunda-mutlu-sona-az-kaldi-1250
 
Üst