Şair Mehmet Kul’dan Örnek Dostluk

sair-mehmet-kul-dan-ornek-dostluk.jpg


Ekinözü Gözpınar (Nergele) Köyünden olan ve yaşamını ailesi ile birlikte İsviçre’de sürdüren Mehmet Kul, 30 yıldır başarıyla görev yaptığı Nergele Vakfındaki 25 yıllık mesai arkadaşı Mustafa Çolak’a ahde vefa örneği sergileyerek oğlu Volkan ve gelini Dilara’nın nişan töreninde karşılıksız destek ve katılımı ile örnek bir dostluk örneği ortaya koydu.

İsviçre’de Nergele Vakfının kuruluşunun ilk gününden bu yana dostluk ve kardeşlik adına kusursuz bir arkadaşlık içinde olduğu Mustafa Çolak’ı oğlunun nişan töreninde yalnız bırakmayan Şair Mehmet Kul, yarım asırlık dostluğa yakışan paylaşımını ve katkıyı sağlayarak üzerine düşen görevi yapmanın mutluluğu içinde olduğunu kaydetti.

Mustafa Çolak’ın Nergele Vakfının Genel Sekreterliği görevini başarılılarla dolu hizmet anlayışı ile sürdürdüğünü kaydeden Şair Mehmet Kul, “Böylesine değerli gönül dostun ve can yoldaşın mutlu gününde yanında olmak bizlere de mutluluk verdi” dedi.

Mustafa Çolak & Songül Çolak Ailesi ile Songül Terzi & İbrahim Şeker Ailesinin çocukları Dilara ve Volkan çiftini mutlu günlerinde eşi Ayşe Kul ile yalnız bırakmayan Şair Mehmet Kul, tüm dostların ve vakıf yöneticilerinin tebrik ve mutluluk dileklerini iletti. Genç çifte ömür boyu saadetler temennisinde bulundu.

Şair Mehmet Kul ve Eşi Ayşe Kul, yakın dostu ve arkadaşı Vakıf Genel Sekreteri Mustafa Çolak ve eşi Songül Çolak ile dünürleri Samiye Terzi ile İbrahim Şeker ailelerini içtenlikle kutlarken, anlamlı, özel ve güzel günü Dilara ve Volkan çifti ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirerek noktaladılar.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/sair-mehmet-kul-dan-ornek-dostluk/8041/
 
Üst