İstikamet Romanya

istikamet-romanya.jpg

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında staj çalışmalarını yapmak üzere Romanya’ya gittiler.

Romanya’nın başkenti Bükreş’e kentine gitmeden önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette staj programına ilişkin bilgi veren okul müdürü Faruk Doğan, öğrenciler açısından önemli bir eğitim ve yaşam deneyimi olacağını söyledi. 1 öğretmen ve 6 öğrenciden oluşan ilk kafilenin Bükreş’e ulaştığını dile getiren Doğan, “Öğrencilerimizin ilk staj programı başladı. 2. ziyaret ise 11 Haziran’da başlayacak yine 1 öğretmen ve 6 öğrenci katılacak. Bu program kapsamında öğrenci ve öğretmenlerimiz staj çalışmalarına katılacaklar. Öğrencilerimiz üç boyutlu yazıcı, yazılımları üç boyutlu gözlük yazılımları ve web tasarımı dallarında bilgi edinecek. Kendi bilgilerini de orada paylaşma imkanı bulacak.Programın ardından da edindikleri yurt dışı deneyimlerini kendi okullarına uyarlama yapacaklar” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, projenin öğretmen ve öğrencilerine sosyal kültürel ve mesleki alanlarda önemli katkılar sunması temennisinde bulunarak staj programında başarılar diledi

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/istikamet-romanya/7983/