Ülkücü Şehitler Dualarla Anıldı

ulkucu-sehitler-dualarla-anildi.jpg


Elbistan Ülkü Ocakları tarafından 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş sonrasında kabir ziyaretinde Ülkücü Şehitler dualarla yâd edildiler.

Elbistan Ülkü Ocakları tarafından 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü sebebiyle Elbistan'da kortej yürüyüşü ile birlikte kabir ziyareti gerçekleştirildi.

Yürüyüş, kabir ziyareti ve anma programına; Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Dursun Nar, Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Üzeyir Bostan, Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zincirkıran, Ülkü Ocakları Eski Başkanı Murat Kılınç ve ocak yönetimi, üyeleri ile Ülkücü Gençlik katıldı.

Dualarla yâd edilen yürüyüş ve kabir ziyareti sonrasında değerlendirmelerde bulunan Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zincirkıran, şunları söyledi:

“Binlerce ülkücü şehidin, uğruna canını verdiği bu davanın mensupları olarak bizler de her an şehadete hazırız. Bu serdengeçtilikle bizi davamıza bağlayan ülkü sevdamız, bizleri şehadet fikrine her an hazır kılıyor. Bizler davası için canını verenleri, kanıyla mukaddes vatan toprağımızda çiçekler açtıran şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız.

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin ‘Başkalaşma tuzaklarına düşmeden, kimliğimizden kopmamızı isteyenlere aldanmadan Hak yolu, Hakikat yolu, Allah yolundan çıkmadık, bundan sonra da çıkmayacağız’ sözleri, ülkücü hareketin davasının ilk günkü gibi diri olduğunun en güzel örneğidir. Bizler Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve şehitlerimizin emaneti olan bu davayı son nefer, son nefes ve son damla kana kadar sürdürmeye ant içmiş, Ülkücü Hareket'in mensuplarıyız.

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere Şehit Bakanımız Gün Sazak'ı, her biri bir destan gibi tarihe mâl olan Ülkücü Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş, dava büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Program Hocazade Mezarlığı'ndaki şehitlikle Kur'an-ı Kerim tilaveti ile birlikte dualar okunarak sona erdi.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/ulkucu-sehitler-dualarla-anildi/7980/
 
Üst